Sitemap Sisukaart
Est Rus Eng
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
ETTA
 

Tööandjale


  ETTA Autoala üldtöökokkulepe
ETTA
  ETTA Sõitjateveo üldtöökokkulepe
ETTA
  ETTA Tagasiside
ETTA
 

Hea tööandja, teeme koostööd!

Nii, nagu on viimase aastakümne jooksul muutunud ettevõtted, on muutunud ka ametiühingud. Täna on suhetes tööandjatega Transpordi Ametiühingu eesmärgiks ennekõike vastastikku kasulik koostöö, mitte terav vastandumine. Siin mõned põhimõtted, mille poole püüdleme:

    - räägi läbi, ära ähvarda ja prõmmi - kuldreegel kõigile pooltele.
    - soovime, et kõik ametiühinguliikmed oleksid kaitstud kollektiivlepingutega, mis annavad neile täiendavaid tagatisi ja soodustusi.
    - töötajate huvides eelistame sõlmida üle-eestilisi lepinguid tööandjate liitudega, sest need tagavad turul ühtlase reeglistiku ja vähendavad sisemaise sotsiaaldumpingu ohtu.

Laiendatud leping on meil sõlmitud Autoettevõtete Liiduga ja see on kohustuslik kõigile bussiettevõtetele Eestis. Soovime sarnase leppe sõlmida ka ERAA-ga. Teevaldkonnas on meil lepe Maanteeametiga. Loodame leida partneri ka teede-ehituse valdkonnas.

Suhtleme aktiivselt riigiorganite ja välismaiste ametiühingutega ning oleme valmis vastastikku kasulikuks lobby-tööks koos tööandjatega.

Taotleme riigilt ja omavalitsustelt riigihangete korraldamisel minimaalse palgataseme sätestamist, et vältida konkurentsi töötajate sotsiaalse heaolu arvelt.

Oleme alati valmis oma liikmete tööandjaid konsulteerima tööõiguse küsimustes.

Mis kõige tähtsam: ka töötüli või kohtuvaidluse tingimustes oleme alati avatud konsultatsioonideks ja täiendavateks läbirääkimisteks. Ja veel, kokkulepetes oleme täpsed ja peame omapoolsetest lubadustest rangelt kinni.

 

 

Sub2
 
Autojuhid Lennundustöötajad Teetöötajad Lukksepad Kommunaaltöötajad Kiirabijuhid Bussijuhid
 
ETTA
ETTA ETTA, 10414 Tallinn, Kalju 7-1, telefon 641 3129, faks 641 3131, etta@etta.ee, www etta.ee
ETTA